1

Jak dbać o skórę latem? Codzienna pielęgnacja twarzy.

W zimie jesteśmy przyzwyczajone, że wychodząc z domu, oprócz ciepłych ubrań, czapki i szalika, na twarz i dłonie nakładamy krem ochronny. Niestety latem nie zwracamy na to aż takiej uwagi, a to duży błąd.

Część kobiet tłumaczy to tym, że przecież Polska leży w klimacie umiarkowanym i nawet latem przemieszczając się z miejsca na miejsce nie zaszkodzimy swojej skórze, a kremu z filtrem używamy tylko podczas opalania.

Tymczasem aby zapewnić bezpieczeństwo naszej skórze powinnyśmy przez cały rok używać kremu z filtrem – tak, tak, również zimą! Zimą spokojnie wystarczy krem z filtrem SPF 15, natomiast latem zmieńmy go na SPF 20 lub SPF 25 (w mieście) i od 30 w górę w przypadku kiedy dłużej wystawiamy się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli nasza skóra ma skłonność do pękających naczynek, warto się zaopatrzyć w filtr o wartości 50 SPF.

2

Pamiętajcie o tym, aby filtr nakładać nie tylko na twarz i dekolt, ale również na dłonie.

Letnia pielęgnacja twarzy to również dbanie o odpowiedni poziom wody w organizmie. W ciepłe dni nasz organizm traci ok 1,5l wody, a w upały nawet więcej. Dlatego w tym okresie należy pić jak najwięcej wody, a nawet jeśli Twoja skóra nie ma na co dzień skłonności do przesuszania to warto zaraz po jej umyciu posmarować ją nawilżającym kremem do twarzy, który zapobiega szybkiemu parowaniu wody z naskórka.

Żel oczyszczający do twarzy
Pierwszy krok w pielęgnacji skóry twarzy

 

Jaki krem pielęgnacyjny do twarzy jest najlepszy na lato?

Tutaj zasada jest prosta: po pierwsze krem ma być lekki, tak aby nie zatykał porów (szczególnie gdy temperatura przekracza 25st.C). Po drugie nawilżający, o czym wspomniałam przed chwilą; a po trzecie – odżywczy.

Latem mamy okazję wspomóc swoją skórę naturalnymi witaminami zawartymi w świeżych warzywach i owocach, więc wykorzystajmy ją jak najlepiej. Oprócz tego dobrze zaopatrzyć się w odżywczy krem z kwasem askorbinowym (szerzej znany jako witamina C), który działa rozjaśniająco i przeciwzmarszczkowo, a także w specyfiki zawierające witaminy A i E.

Gold elixir

Jeśli masz problem z nierównościami skóry, to warto używać kremu zawierającego kwasy owocowe, które ją rozjaśnią i wygładzą.

Poza tym jest jeszcze jedna ważna zasada – nie wyciskamy samodzielnie krostek! Zabieg taki sprawia, że delikatne tkanki wokół ujścia gruczołu są miażdżone co powoduje zaczerwienienia i trudno gojące się ranki, a nawet przebarwienia skóry.

Podsumowując : Dbaj o skórę poprzez ochronę przed słońcem i regularne nawilżanie, oraz odżywianie. Nie chowaj się jednak cały dzień w cieniu, ponieważ tylko dzięki przebywaniu na słońcu Twoja skóra produkuje witaminę D – wystarczy 15 minut aby zapewnić sobie niezbędną dzienną dawkę ;)

Więcej kosmetyków w kolekcji “Letnia pielęgnacja twarzy”.

 

'